سرگذشت واقعی جرج مایکل، نکات جالب و بهترین آهنگ ها

توضیحات:

 • به نام خدا

  جرج مایکل ترانه سرا، خواننده و آهنگساز مشهور انگلیسی بود که با مرگ ناگهانی خود، طرفدارانش را در غم و اندوه بسیاری فرو برد. پس از مرگ ناگهانی جرج مایکل گمانه زنی های زیادی در مورد علت و چگونگی مرگ وی، از سوی طرفداران و دوستانش بوجود آمد.

  با مرگ جرج، طرفداران او در سراسر جهان (از جمله چند نفر از مشاهیر مشهور) در غم از دست دادن این ستاره پاپ دهه 80 عزادار شدند.

  اگر کنجکاو هستید که جرج مایکل چه کسی بود و چه اتفاقی برای او افتاد، این مطلب را از دست ندهید.

  جرج مایکل کیست؟

  جرج مایکل خواننده، ترانه سرا و آهنگساز مشهور انگلیسی بود. او در دهه 80 بهمراه اندرو ریجلی، یک گروه دونفره محبوب با نام وام! (Wham!) تشکیل دادند. آنها آهنگ های محبوبی از قبیل “Wake Me Up Before You Go-Go”، “Last Christmas” و “Careless Whisper” را منتشر کردند. پس از آن مایکل با انتشار تک آهنگ هایی مانند “Faith” ، “Praying for Time” و “Freedom ‘90” به فعالیت انفرادی پرداخت. وی در 35 سال فعالیت حرفه ای خود بیش از یک میلیون رکورد فروخت و همین امر او را به یکی از پرفروش ترین هنرمندان تاریخ موسیقی تبدیل نمود.

  مایکل علاوه بر موسیقی، یک خیر و طرفدار حقوق بشر نیز بود و در این زمینه فعالیت های زیادی انجام میداد. درآمد حاصل از برخی تک آهنگ های او به موسسات خیریه متعددی مانند موسسات آگاهی از ایدز، آموزش، بهداشت کودکان و غیره اختصاص داده می شد. وی همچنین به دو زن که به درمان IVF نیاز داشتند و یک زن بدهکار، کمک مالی کرد.

   

  بزرگترین موفقیت های هنری جرج مایکل

  اولین نقطه عطف موسیقی جرج مایکل در سال 1981 و با انتشار اولین آلبوم گروه وام! با نام Fantastic (خارق العاده) اتفاق افتاد. این آلبوم در چارت های آلبوم های برتر انگلیس، به رتبه 1 رسید. آلبوم بعدی آنها Make It Big نام داشت و از آلبوم اول هم موفق تر بود و بهترین بازدیدهای گروه را به همراه داشت. این آلبوم به آنها این امکان را می داد که نه تنها در انگلستان، بلکه در ایالات متحده و ده ها کشور دیگر نیز به شماره 1 برسند.

  مایکل در حرفه انفرادی نیز به همین ترتیب موفق بود و در واقع اولین موفقیت او خارج از گروه وام! بود. همکاری او با آرتا فرانکلین در آهنگ ” I Knew You Were Waiting (For Me)” مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. اولین آلبوم وی با نام “Faith”(ایمان) به عنوان یک هنرمند انفرادی، یکی از بزرگترین آلبوم های پاپ این دهه محسوب می شد و آلبوم ” Listen Without Prejudice Vol. 1″ که در سال 1990 منتشر شد، جایگاه مایکل را به عنوان یک خواننده و آهنگساز قدر تقویت کرد.

  در اواخر دهه 80، مایکل شروع به تقویت کار خود کرد. وی در سال 1988 جایزه بهترین هنرمند انفرادی مرد بریتانیا جایزه بریت و در سال 1989 جایزه گرمی بهترین آلبوم سال را دریافت کرد و سال بعد برنده جایزه موسیقی MTV Video شد.

   

  مرگ جرج مایکل

  تاریخ مرگ: 25 دسامبر 2016

  پیکر بی جان این خواننده مشهور بین المللی صبح روز کریسمس در سال 2016 توسط شریک دیرینه اش فادی فواز، در منزلش در گورینگ آن تمز آکسفوردشر پیدا شد. مایکل در زمان مرگ فقط 53 سال داشت.

  جرج مایکل چگونه درگذشت؟

  اگرچه مایکل در دسامبر سال 2016 درگذشت، اما کالبد شکافی و تحقیقات در مورد مرگ ناگهانی او چند ماه طول کشید. در مارس 2017، پزشک قانونی ارشد آکسفوردشر تشخیص داد که علت مرگ جرج مایکل کاردیومیوپاتی اتساع یافته است (بیماری عضله قلب که معمولاً در محفظه پمپاژ اصلی قلب (بطن چپ) شروع می شود و باعث می شود که قلب نتواند خون را به طور موثر پمپاژ کند).

  مایکل بیماری کبد چرب هم داشت که به دلایل مختلفی از جمله سوء مصرف الکل و مواد مخدر (مشکلاتی که مایکل در گذشته با آن دست و پنجه نرم می کرد) به آن مبتلا شده بود. آخرین عکس های او چند ماه قبل از مرگش گرفته شده است و طبق گزارشات در این عکسا “خسته” و “پف کرده” به نظر می رسید.

  جنجال های پس از مرگ جرج مایکل

  گزارشات پزشک قانونی نشان داد که مایکل به دلایل طبیعی درگذشته است اما برخی از دوستان و طرفداران حدس می زدند که مرگ او علت دیگری داشت.

  توییت های فادی فواز حاکی از آن بود که جرج مایکل ممکن است خودکشی کرده باشد و اقدامات گذشته ی مایکل برای خودکشی را به عنوان اثبات حرف خود بکار می برد. اما فواز بعدها از این ادعاها فاصله گرفت و گفت که اکانت او هک شده است. دوست دیرینه مایکل، التون جان نیز فاش کرد که مایکل از زندگی “عمیقا ناراضی” بود و “نمی خواست زندگی کند”.

  از آن زمان خانواده و بازماندگان مایکل اصرار داشتند که این شایعات نادرست است و حاضر نیستند نتایج کالبد شکافی را برای عموم افشا کنند.

  مردم چگونه به خبر مرگ جرج مایکل واکنش نشان دادند؟

  مرگ جرج مایکل به عنوان یکی از مشهورترین ستاره های پاپ دهه 80 و 90، برای کل مردم جهان تکان دهنده و غم انگیز بود. هواداران او بسیار غمگین شدند و یادبودی غیر رسمی برای مایکل درست کردند و آن را تا به امروز، حفظ کردند.

  افراد مشهور و موسیقی دانان برجسته از جمله التون جان، ادل، کریس مارتین و و یار دیرینه او در وام! به مایکل ادای احترام کردند. اخیراً فیلم Last Christmas (اخرین کریسمس) عنوان خود را از تک آهنگ موفق این هنرمند گرفته و موسیقی متن آن از وام! و آهنگ های جرج مایکل است.

  ادل برای بزرگداشت این هنرمند بزرگ در مراسم جایزه گرمی ۲۰۱۷ و در حضور برترین خوانندگان جهان، اجرایی تأثیرگذار از یکی ترانه‌ های او به نام Fastlove داشت. پس از آن کریس مارتین هم با اجرای آهنگ Different corner جرج، مراسم را به اتمام رساند.

   

  آخرین کریسمس جرج مایکل

  اگرچه آخرین کریسمس جرج بسیار غم انگیز بود اما میراث موسیقی او همچنان زنده است و آثار ارزشمندش، یاد و خاطره ی این هنرمند بزرگ را برای همیشه در دل ها زنده نگه خواهد داشت.

   


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :