8 اپلیکیشن برتر تقویت گوش موسیقی (آیفون و اندروید)

توضیحات:

 • به نام خدا

  گوشهای شما مهم‌ترین ابزار جهت ساخت موسیقی هستند. اما بدون تمرین دادن گوش، هرگز نمی‌توانید آنها را با تمام پتانسیلی که دارند، پرورش دهید. نوازندگان، مهندسان، تولیدکنندگان و دی‌جی‌ها همگی می‌توانند از مزایای تمرین دادن گوش بهره‌مند شوند. این کار برای کسانی که میکس موسیقی انجام می‌دهند، نظریه موسیقی را یاد می‌گیرند یا ترانه می‌نویسند، کارآمد است.

  تمرین دادن گوش سخت است مگر اینکه برای تمرین مهارتهای مناسب در کنار ابزار دقیق وقت بگذارید. ممکن است فکر کنید که گوشهایتان خوب کار می‌کنند، اما تمرین دادن گوش فقط شنیدن نیست.

  در این مقاله یاد خواهید گرفت که تمرین دادن گوش دقیقا چگونه است و با 8 اپلیکیشن برتر آیفون و اندروید برای تربیت گوش و بهترین روشها برای تمرین آشنا خواهید شد.

  تمرین دادن گوش چیست؟

  آموزش گوش فرایند تجزیه و تفکیک عناصر موسیقی به ساده‌ترین شکلشان و اتصال آنها به همان نحوی است به صورت فیزیکی صدا را می‌شنویم. به طور سنتی، تربیت گوش برای موسیقیدانها شامل مهارتهایی مثل شناسایی فواصل، کیفیت آکوردها و توالی آکوردها است. تمرین دادن گوش برای مهندسان صدا معمولا عبارتست از شناسایی محدوده فرکانس در مقیاس هرتز.

  چرا تمرین دادن گوش مهم است؟

  تمرین دادن گوش مهم است چون گوش دادن هم درست مثل نواختن پیانو یا درک نحوه تنظیم زنجیره صدایتان، یک مهارت به حساب می‌آید. مثلا ملودیها فقط یک سری از فاصله‌ها هستند. با یادگیری فواصل از راه گوش شما می‌توانید بفهمید چطور یک ملودی را از این طریق بنوازید.

  تشخیص توالی آکوردها از طریق گوش، نشان‌دهنده قدرت شگفت‌انگیزتان هم هست. عادت به شنیدن ترتیب آکوردهای رایج به وسیله یک ابزار تربیت گوش، طرز فکرتان راجع به نوشتن آهنگها را تغییر می‌دهد.

  تمرین گوش به مهندسان کمک می‌کند تا محدوده EQ را فورا تشخیص دهند. آیا دوست دارید صدایتان آهنگ و زنگ بیشتری داشته باشد؟ تمرین گوش به شما کمک می‌کند تا فرکانسهای مورد نیازتان برای رسیدن به آنچه می‌خواهید را پیدا کنید.

  1-Tenuto

   

  تنوتو نسخه اپلیکیشنی ابزارهای شگفت‌انگیزی است که قبلا در سایت musictheory.net وجود داشتند.

  این برنامه مرجع بصری فرت بورد گیتار است که کمک بسیار زیادی به گیتاریستها می‌کند.

  2-Teoria

   

  تئوریا منبع رایگان فوق‌العاده‌ای برای تربیت گوش به حساب می‌آید که شامل آموزشی و بخش مرجع می‌باشد.

  تستهای جاز تمرین گوش برای اینکه بتوانید آکوردهای گسترده دشوار را شناسایی کنید، فوق‌العاده هستند.

  3-good-ear.com

   

  گاهی اوقات لازم نیست برای اینکه کاری به سرانجام برسد، همه چیز دلنشین و جذاب باشد.

  Good-Ears.com یک وبسایت رایگان و آسان کاربرد در کنار ابزارهای فوق‌‌العاده برای تربیت گوش است که به نظر می‌رسد بعد از 1999 وارد بازار شد.

  4-EarMaster

   

  اییِر مستر مدتی است که عرضه شده (که در حال حاضر نسخه 7 آن موجود است) و به دلایلی کاملا کلاسیک است.

  این برنامه به خوبی با آموزش با نوازندگی سنتی ادغام می‌شود و همین آن را تبدیل به یک برنامه کامل برای هنرآموزان موسیقی کرده است.

  5-Quiztones

   

  کوئیزتونز در کنار طراحی شیک و زیبایش، رابط کاربری ساده‌ای دارد. این اپلیکیشن می‌تواند روی فایلهایی از کتابخانه موسیقی خودتان و همینطور منابع متداولی مثل درام، بیس، گیتار و وُکالها، از شما امتحان بگیرد.

  6-Soundgym

   

  سوند جیم منابع بسیاری را برای تمرین گوش مهندسان ارائه می‌دهد. شما می‌توانید روی فرکانسها و انواع فیلتر EQ از خودتان تست بگیرید و تفاوتها، موقعیت صدا و تاثیر استریو را بررسی کنید.

  7-earPlugins

   

  اییِرپلاگینز یک افزونه فوق‌العاده و رایگان VST برای تمرین فرکانس است که در نرم‌افزار DAW‌ شما وجود دارد. بنابراین می‌توانید طی دوره‌های روزانه از خودتان بر اساس فرکانسها تست بگیرید.

  8-TrainYourEars

   

  ویژگی جالب این اپلیکیشن اینست که این امکان را برایتان فراهم می‌کند تا یاد بگیرید به جای حدس فرکانسهای درگیر، اصلاحات EQ را انجام دهید. این اپلیکیشن می‌تواند برنامه‌های تمرینی سفارشی را هم برایتان طراحی کند.

  مهارتهای شنیداری

  با تمرین دادن گوش فورا متوجه مزیتهای فوق‌العاده‌ای که برایتان دارد، خواهید شد.

  این کار به شما اعتماد به نفس می‌دهد تا بیشتر از هر چیز به گوشهایتان اعتماد کنید. شما باید بدانید چطور پارازیتهای صوتی را از سرتان بیرون کنید و صدای خودتان را بسازید.

  در تمرین دادن گوش، با هر بار شنیدن این مهادت را یاد می‌گیرید.

  بنابراین از عادتهای شنیداریتان نهایت استفاده را ببرید و ابزارهای موجود در این لیست را امتحان کنید تا مهارت گوش دادن را در خودتان پرورش دهید.

  خیلی زود به این کار عادت خواهید کرد و موسیقی را با روشهایی که هرگز تصورش را نمی‌کردید، می‌شنوید.

   


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :