در هنگام خرید اسلاید گیتار باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  نوازندگان با قرار دادن اسلاید گیتار روی سیم های ساز می‌توانند محدودیت ها و قابلیت های جدیدی به ساز خود اضافه کنند مثلا می‌توانند لحن، آرتیکولاسیون، زیر و بمی و جنس صدا را کمی تغییر دهند.

  همه دوست دارند مثل یک نوازنده ماهر از اسلاید گیتار استفاده کنند. اسلاید در واقع یک لوله استوانه ای توخالی است که با سُر خوردن در طول سیم ها، صدایی خاص را تولید می کند؛ صدایی که دست یابی به آن از طریق پرده گیری معمول، دشوار است.

  اسلاید در انگشت نوازنده قرار می گیرد و به همین دلیل، انتخاب آن به مشخصه های فیزیکی انگشت نوازنده بستگی دارد و هر فرد باید بنا بر نیاز و صدای مورد نظر خود، مدل مناسب را پیدا کند. مدلی که برای یک فرد خوب است، ممکن است برای دیگری مناسب نباشد و بالعکس. ما در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که می بایست در حین انتخاب و خرید اسلاید به آنها توجه کرد.

  در هنگام خرید اسلاید گیتار باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
  اگر شماهم قصد این را دارید تا از اسلاید روی سیم های ساز خود استفاده کنید باید در هنگام خرید اسلاید به چند نکته توجه کنید:

  جنس و وزن اسلاید
  اسلاید گیتار می‌تواند از هر جنسی باشد، اسلاید شیشه ای صدا و لحن گرمی به ساز می‌بخشد، به طور معمول دیواره این وسیله نازک است و وزن بسیار کمی دارد، اما مدلهای متنوعی با دیواره ی ضخیم تر هم وجود دارند که وزن آن ها بسیار بالاتر است.

  نوع دیگری از اسلاید که از آلیاژ برنج ساخته شده اند صدای شفاف و قوی تری تولید می‌کنند، تنها مشکل آن ها این است که وزن زیادی دارند و ممکن است کمی انگشت را خسته کنند.

  اسلایدهای سرامیکی یا چینی مدل های مختلفی دارند، روی این اسلاید ها لعاب دار است و بسته به نوع لعاب می‌توانند جنس و تن صدا را تحت تاثیر قرار دهند. وزن این وسیله متوسط است و کمی از مدل فلزی سبک تر است.

  اگر هنوز نمی‌دانید که کدام یک از این مدل ها برای شما شما مناسب تر است، به طور کلی توصیه ما این است که برای گیتارهایی با سیم های ضخیم تر و اکشن بالاتر از اسلایدهای سنگین و برای گیتارهایی با سیم های نازک از اسلایدهای سبک استفاده کنید.

  سایز اسلاید
  سایز اسلاید گیتار به قطر دیواره داخلی آن اشاره دارد، که می‌تواند شامل سایز های اسمال (S) با قطر 4 الی 7.5 ، مدیوم (M) با قطر 8 الی 10.5 ، لارج (L) با قطر 11 الی 13.5 و ایکس لارج (XL) با قطر 14 الی 16 میلیمتر باشند.

  در هنگام خرید اسلاید گیتار باید به سایز انگشتی که می‌خواهید از اسلاید در آن استفاه کنید توجه کنید و مطابق با آن اسلاید خود را خریداری نمایید. البته اسلاید نباید مانند انگشتر دقیقا اندازه انگشت باشد بلکه بهتر است مقداری فضای خالی برای حرکت آزادانه انگشت داخل آن وجود داشته باشد.

  طول اسلاید
  اگر در هنگام نوازندگی به استقلال بیشتر انگشت دست احتیاج دارید مثلا هم می‌خواهید انگشت گذاری کنید و هم می‌خواهید با همان انگشت از اسلاید استفاده کنید بهترین کار این است که یک اسلاید کوتاه تهیه کنید که بتوانید انگشت خود را خم کنید.

  اما در مقایسه یکی از مزیت های اسلاید بلندتر این است که شما به راحتی و با یک حرکت می‌توانید تمام شش سیم گیتار را لمس کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :