تاریخچه ساز ویولا

توضیحات:

 • به نام خدا

  به طور کلی، ویولا یک ساز آلتو در خانواده ویولن (شامل ویولن، ویولا و چلو و دوبل باس) است. ویولا از موادی مشابه با ویولن ساخته شده است و تنها تفاوت آن با ویولن اندازه بزرگ‌تر ویولا است. رنگ صدای با شکوه و تیره این ساز شدیداً با ویولن متفاوت است و ویولا را به سازی با صدای میانه در خانواده ویولن تبدیل میکند. آرشه این ساز کمی سنگین‌تر از ویولن است و موی اسب استفاده شده در آن پهن‌تر است.

  فواصل سیم‌ها در این ساز نیز همانند ویولن، پنجم می‌باشد و در قطعه‌ای که برای این ساز می‌نویسند از کلید آلتو استفاده می‌کنند. نقش تکنوازی این ساز کمی کمتر از ویولن می‌باشد ولی یکی از سازهای مهم ارکستر‌های بزرگ و کوچک به حساب میآید.

  تاریخچه ساز ویولا

  تاریخچه ویولا ارتباط نزدیکی با پیدایش سایر سازهای خانواده ویولن دارد. اولین بار این سازها در شمال ایتالیا بین سال‌های ۱۵۳۰ و ۱۵۵۰ میلادی ساخته شدند. تصور می‌شود که نسخه‌های آلتو، تنور و باس درست پس از سوپرانو پدید آمدند.

  ویولا یکی از اعضای مهم ارکستر است و با وجود اینکه صدای آن در اکستر خیلی قابل تشخیص نیست، وظیفه بسیار مهمی در ارکستر دارد و مثل یک پل بین ویولن‌ها و ویولنسل‌ها عمل می کند. نواختن ویولا کم و بیش شبیه به ویولن است.


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :