مثبت اندیشی را با گوش دادن به موسیقی کیهانی

توضیحات:

 • به نام خدا

   منظور از موسیقی زیر آستانه‌ای موسیقی میباشد که در آن پیام‌ها در محدوده‌ای زیر سطح شنیداری یک انسان معمولی ضبط میگردد . 
  بیژن نوروز موسیقیدان و آهنگساز علمی و مجری طرح اعتقاد دارد  که کافی است چندین روز به “موسیقی زیر آستانه‌ای” گوش نمایید، آنگاه متوجه خواهید شد که افکار شما نسبت به قبل تغییر نموده و نگرش مثبت‌تری پیدا نموده اید.


  واژه‌ زیر آستانه‌ای در لفظ به این معناست که زیر آستانه ادراک هوشیارانه میباشد . موسیقی زیر آستانه‌ای به آن دسته از قطعات موسیقی نامیده میشود که در آن پیام‌هایی در محدوده‌ زیر سطح شنیداری یک انسان معمولی ضبط شده باشد . بنابراین از ممانعت ذهن هوشیار در برابر آن جلوگیری می گردد. با گذشت زمان ذهن ناخودآگاه می‌پذیرد که این پیام‌ها درست بوده و در نتیجه بر رفتار فرد تأثیر گذار است . 
  کمپانی موسیقی جهانی بیژن نوروز اقدام به ضبطِ صوت‌های زیر آستانه‌ای کرده است که به ما کمک می‌نماید تا به‌آسانی ناخودآگاه ذهن خود را از نو برنامه‌ریزی نماییم و در گسترش طرز فکر مثبت، خلاصی از احساس گناه‌ و جذب فراوانی و .. موثر میباشد . 
  تغییر مثبت در اندیشه با گوش دادن به موسیقی زیر آستانه‌ای 
  بیژن نوروز، مجری طرح در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه پیام‌های زیر آستانه‌ای استفاده‌ بسیاری در پیام‌های بازرگانی رادیو و تلویزیونی داشته است، گفت: شرکت‌های بسیاری هستند که سرمایه‌گذاری‌های کلانی در زمینه‌ فناوری پیام زیر آستانه‌ای انجام می‌ نمایند. آنها اعتقاد دارند که این بهترین روش برای مثبت جلوه دادن چنین پیام‌هایی در تصویر، کلام و در صوت میباشد . 
  وی اضافه کرد: اعتقاد بر این است که این پیام‌ها نخست بر ناخودآگاه تأثیر گذار است  که آن هم به نوبه‌ خود بر بخش خودآگاه ذهن تأثیر میگذارد ؛ چرا که وقتی که این پیام‌های زیر آستانه‌ای توسط ذهن خودآگاه ما دیده و یا شنیده می‌شوند،‌ هرگز قابل تشخیص نبوده و تا زمانی که از ذهن خودآگاه به ذهن ناخودآگاه‌ نرسند، نادیده انگاشته می‌گردند. 
  به گفته این محقق شاید ذهن خودآگاه پیام را دریافت نمایدد، اما فرصتی برای تفسیر آن نخواهد داشت و از این ‌رو آن را نادیده خواهد گرفت . 
  نوروز در خصوص تأثیرات مثبت پیام‌های زیر آستانه‌ای در قطعات موسیقی آرامش‌ بخش، توضیح داد: بخش ناخودآگاه ذهن،‌ محل قرارگیری قدرت انسان میباشد و این بخش به عنوان مرکز وجودی انسان در نظر گرفته شده است . مطالعات صورت گرفته در زمینه‌ عصب‌شناسی نشان‌ می‌دهد که ۹۵ درصد زندگی روزمره‌ ما توسط ذهن ناخودآگاه هدایت میگردد . این بدان معناست که بیشتر اوقات ذهن ما روی حالتی شبیه حالت خلبان خودکار در هواپیما بوده  و ما حتی متوجه آن هم نمی گردیم. 

  وی ادامه داد: بنابراین می‌توان فهمید که چرا برای داشتن زندگی شادتر،‌ باید شروع به کاوش این جنبه از خود کرده و در مورد برنامه‌ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه خود به شیوه‌ای که در نظر داریم، فکر نماییم . 
  مجری طرح با تاکید بر اینکه موسیقی زیر آستانه‌ای به ما در انجام این کار کمک می نماید، خاطر نشان کرد: بیانات کوتاه و مثبتی به نام “تأکید زیر آستانه‌ای” یا “پیشنهادهای زیر آستانه‌ای” که در یک قطعه موسیقی تعبیه میشود ،‌ در عمق ذهن ناخودآگاه ما رخنه نموده و ذهن خودآگاه را وادار به انجام دادن می نماید . حتی می‌توان به وقت خواب به این مطالب ضبط شده گوش نمود . 

  وی با تاکید بر اینکه کمپانی موسیقی جهانی بیژن نوروز با ترکیب دو فناوری برای کمک به برنامه‌ریزی ناخودآگاه، استفاده‌ای شایان کرده ، خاطر نشان کرد: ما در واقع در قطعات صوتی زیر آستانه‌ای خود، از پیام‌های زیر آستانه‌ای همراه با سرگرمی امواج مغزی(همگام‌سازی امواج مغزی)،‌ ضربان‌ دو گوشی و نواهای تک ‌شدتی (ایزوکرونیک) استفاده کردیم که دسترسی خوبی به ذهن ناخودآگاه می رساند. فرکانس‌های صوتی مورد استفاده، فعالیت مغز را به حالت مطلوبی برای پذیرندگی پیشنهادها هدایت می‌نمایند. 

  این محقق موسیقی علمی با تاکید بر اینکه موسیقی زیر آستانه‌ای که در این پیام‌ تعبیه کرده، با گذر از استدلال منطقی فرد، راهی قدرتمند برای دسترسی به ذهن ناخودآگاه بوده، یادآور شد: از طریق سطح خودآگاه ذهن نمی‌توان به هیچ‌گونه تغییری در زندگی دست پیدا نمود . تنها راه آن از طریق سطح ناخودآگاه میباشد . 
  وی معتقد است کافی است که چندین روز به موسیقی زیر آستانه‌ای گوش فرا دهید ، آنگاه متوجه خواهید شد که افکار شما نسبت به قبل تغییر نموده و نگرش مثبت‌تری پیدا نموده اید.


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :