0
  • سبد خرید شما خالی است !

مقالات علمی اجاره و کرایه باند

تاثیرات عجیب موسیقی که باعث افزایش تمرکز و بازدهی می شود

موسیقی نمونه‌ی موفقی از خلاقیت بشر است. اما آیا خود موسیقی هم می‌تواند قدرت خلاقیت را در انسان برانگیزد؟این سوالی است که ارزش بررسی دارد، چون این روزها موسیقی بیشتر و بیشتر با فضاهای کاری مدرن عجین شده است.

نظریه موسیقی یونانی

یونانیان در رویکردشان به موسیقی بیشترین تأثیر را از کسانی گرفتند که نخست نظریه موسیقی را مطالعه و بررسی می‌کردند، یعنی فیثاغورثیان.

کدام ساز موسیقی را برای نواختن انتخاب کنیم؟

ساز زدن یکی از بهترین لذت های زندگی است. فرقی نمی‌کند در کودکی شروع به یادگیری کنیم، عضو گروه موسیقی باشیم یا پس از اینکه بچه‌های‌مان از آب‌وگل درآمدند، نواختن ساز را یاد بگیریم! اگر به موسیقی و نواختن ساز علاقه دارید اما نمی‌دانید چه سازی را انتخاب کنید، این مطلب به دردتان می‌خورد.

ساز موسیقی کالیمبا چیست؟ روش تنظیم و آشنایی با نوت ها

کالیمبا (Kalimba) که قدمتی بسیار طولانی در بین سازها دارد اخیرا به جامعه مدرن برگردانده شده که باعث شده محبوبیت آن مجددا افزایش یابد. با توجه به قدمت طولانی این ساز، تغییرات متعددی در ساختار، مواد سازنده و صدا توسط اهل موسیقی به وجود آمده که تاریخچه آن را تا امروز حفظ کند.

تاریخچه کامل موسیقی سنتی ایران

فرهنگ وتمدن هر کشور برگرفته از هنر و تمام چیز هایی که از گذشته باقی مانده است که فرهنگ هر کشور باعث افتخار افراد جامعه می شود.تاریخ موسیقی ایران را به دو بخش می توان تقسیم کرد 1- دوران پیش از اسلام 2- دوران بعد از اسلام . که در ادامه توضیح خواهیم داد که چه اتفاقاتی در تاریخ موسیقی ایران افتاده است .

خطوط حامل

زبان موسیقی نتها هستند که بدون خطوط حامل معنایی ندارند .خطوط حامل 5 خط موازی افقی هستند که نت ها می تونند روی این خط ها(5 تا)و بین آنها(4 تا)و بالا و پایین آنها(2 تا)نوشته شوند که جمعا 11 نت می توانند در خطوط حامل نوشته شوند.

انواع کلید ها
از علت تا درمان آرتروز گردن

بیماری آرتروز گردن به تغییراتی اطلاق می شود که در مهره های گردن ایجاد و ساییدگی آن ها را رقم می زند و باعث اعمال فشار به اعصابی که به دست ها و پاها و مثانه می روند می شود.آرتروز گردن در بین مردان شیوع بیشتری داشته و در مردانی که سن آن ها بیش از ۴۰ سال است احتمال ایجاد آن بیشتر نیز می شود.

راهکارهایی برای مقابله با استرس مالی

راهکارهای کنار آمدن با استرس مالی، برای افرادی که نگران شرایط اقتصادی خود هستند، می تواند در رفع مشکلات ناشی از وضعیت مالی آنها موثر باشد. بسیاری از افراد در اقصی نقاط جهان و اقشار مختلف جامعه، با استرس و عدم اطمینان مالی روبرو هستند. مشکلاتی مانند از دست دادن کار، تشدید بدهی، هزینه های غیرمنتظره یا ترکیبی از این عوامل در زندگی همه افراد وجود دارد.

برای یه خواب راحت چی بخوریم؟

آیا می‌دانید که با تغذیه مناسب می توان خواب راحت داشت؟ می‌دانید کدام غذاها از خواب باکیفیت جلوگیری می‌کند؟ در واقع چه سحرخیز باشید و چه شب زنده دار، همه ما دوست داریم وقتی وارد رختخواب می‌شویم واقعا بتوانیم به راحتی بخوابیم.

نت

گوییدو دآرتسو (1050-990، Guido d’Arezzo)، کشیشی فرانسوی، ساکن ایتالیای قرن 11 میلادی، برای نخستین بار نام این نت‌ها را بر اساس سروده‌ای مشهور به سرود سن ژان که گویا خود برایش آهنگی ساخته بود انتخاب کرد:

تقسیم بندی انواع موسیقی

این نوع موسیقی ریشه در سنت قومی ملتها و تمدنها با فرهنگهای متغیر شده و یا پیشرفته شده دارد. در محور این موسیقی نکاتی چند مانند تداوم اجرای آن برای شنونده همراه با ایجاد جو و فضای تاثیر کننده و حاکم بر شنونده در محدوده قوانین و قواعد تئوریک مدرن و ارائه توسط موسیقی دانان و اساتید حرفه ای که سعی در ارئه تسلط خود به همراه بیان سنن گذشته دارد - مشاهده میشود .

موسیقی آوازی

این گونه از موسیقی برای صدای انسانی و بیشتر بر روی کلام و گاهی به صورت زمزمه بدون کلام ( نجوا یاwhisper) سروده می شود. آواز ممکن است فردی(سولو) یا جمعی( کُر) باشد. از مهم ترین انواع این آثار می توان به این ها اشاره کرد:

موسیقی سازی

این گروه آثار برای یک یا چند ساز یا برای ارکستر کوچک( مجلسی) یا برای ارکستر بزرگ تصنیف می شوند. یکی از انواع این آثار که برای یک ساز تنها یا دو ساز تصنیف می شود، سونات می باشد. دوئت اثری برای دو ساز، تریو اثری برای سه ساز، کورتت اثری برای چهار ساز، کوئینتت اثری برای پنج ساز، سکستت اثری برای شش ساز، سپتت اثری برای هفت ساز، اکتت اثری برای هشت ساز می باشد. موسیقی مجلسی اثری است برای ارکستری کوچک حد اکثر با ده- دوازده نوازنده که معمولاً سازهای زهی در آن نقش مهم تری دارند.

هزار و یک بیماری با مصرف این دانه های سفید

مطالعات مختلف اثرات مضر مصرف نمک بر سلامتی را تایید کرده‌اند و مطالعات جدید نشان می‌دهد نمک سیستم ایمنی بدن را تضعیف می‌کند.

راهکار دانشمندان برای کاهش احتمال ابتلا به کرونا

در این پژوهش از داده های تقریبا 50 هزار نفر بیمار بزرگسال در کالیفرنیا که از ژانویه سال 2020 تا پایان اکتبر همین سال مبتلا به کووید شده بودند، استفاده شد.

به این نوشیدنی ها لب نزنید، آهن بدنتان را دفع می‌کنند

نوشیدنی‌هایی که ما مصرف می‌کنیم، می‌توانند در جذب و دفع آهن غذا تأثیرگذار باشند.

فالگیر‌ها چطور از آینده خبر می‌دهند؟

ایراد از نسل ما نیست. اشکال سر عجول بودن ذاتی بشر است که دلش می خواهد لقمه زندگی را جویده و نجویده قورت دهد.

موسیقی آشوریها

گفته می شود خدایان آسوری دوستار موسیقی بوده اند و آسوریها به همین دلیل در مراسم عبادی و پرستش رب النوع های خود موسیقی های مخصوصی می نواخته اند .

علمی‌ترین راهکار‌ها برای کاهش وزن

دانشمندان از جنبه علمی برخی عادات غذایی رایج در میان مردم برای کاهش وزن را به اثبات رسانده اند.

«سکوت»، قاتل خاموش زندگی‌مشترک

یکی ازرفتارهای آسیب زیا در زندگی های زناشویی سکوت کردن است. شاید خیلی از شما شنیده باشید که می گویند بحث و دعوا کنید اما ساکت نشوید چرا که گاهی سکوت نشانه بی تفاوتی نسبت به زندگی به شمار می آید و خطرش بیش از اختلاف و جنجال است.

موسیقی ایلامیها

اقوام ایلامی میز دارای موسیقی خاص بوده بوده اند و مخصوصا در مراسم مذهبی - اعیاد و جشنها از آن استفاده می کردند .

تفاوتهای موسیقی شرق و غرب

بسیار واضح و طبیعی است که موسیقی ملتهای مختلف از بسیاری از جهات چه از نظر فنی و هنری و چه از حیث اجتماعی و فرهنگی متفاوت باشد.بدین طریق موسیقی غربی با موسیقی شرقی بطور ریشه ای و پایه ای با هم تفاوتهای اساسی دارند و موسیقی کشورهایی همچون المان - فرانسه - ایتالیا و روسیه با اینکه از نظر پایه به هم نزدیک اند از حیث کیفیت و حالت با یکدیگر تفاوتهایی دارند. بطور اصولی گام دیاتونیک و فواصل پرده و نیم پرده پایه موسیقی غربی ( گام بزرگ و اقسام مختلف گام کوچک )است .

موسیقی سومریها

بر طبق شواهد و قرائن تاریخی موسیقی مجلسی و موسیقی مذهبی نقش مهمی در انواع مراسم تشریفاتی و آداب و رسوم سومر طرح آن نشان دهنده سازی است که در قسمت پایین شبیه به سیتار هندی است که در قسمت قاعده آن جعبه ای برای انعکاس صدا وجود دارد و نوازنده ای مشغول نواختن آن با دو دست می باشد .

موسیقی مصر

در مصر باستان مانند اغلب ملل متمدن موسیقی رواج داشته است . آلات و ادوات موسیقی از قبیل چنگ - تنبور - نی - نی مشابه هبوا - نی دو شاخه - بوق و کرنا و سیتار - سنج - طبل و دایره به انضمام چند قطعه کوچک صدا دار که همگی در موسیقی مصری استفاده می شده است .

تاریخ موسیقی

موسیقی، به هر نوا و صدایی گفته می‌شود که شنیدنی و خوش‌آیند باشد و انسان یا موجودات زنده را دچار تحولی کند. واژه موسیقی از واژه ای یونانی و گرفته شده از کلمه Mousika و مشتق از کلمه Muse می باشد

فارابی؛ بزرگترین نظریه‌پرداز موسیقی در تاریخ اسلام

پژوهشگران فلسفه و فارابی پژوهان، معتقدند که این فیلسوف مسلمان نخستین نظریه پرداز مسلمان است که به بررسی فلسفی موسیقی پرداخته و هنوز هم آرای او در این زمینه معتبر است

اگر بدون سحری روزه می گیرید، احتمال کرونا گرفتن تان بیشتر است

از آنجایی که رعایت اصول صحیح تغذیه ای تاثیر مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با عفونت‌ها به خصوص بیماری کووید ۱۹ دارد، تغذیه صحیح، نگرانی از تضعیف سیستم ایمنی و ابتلا به کووید۱۹ در روزه‌داری را کاهش می‌دهد.

5غذای گیاهی که می توان جایگزین گوشت کرد

حتی اگر برنامه ای برای گیاهخواری ندارید ، پس از تعطیلات ، تمایل به استراحت دادن به دستگاه گوارش هستید. با وجود این واقعیت که گوشت از نظر محتوای چربی و کالری متفاوت است ، در هر صورت ، هضم این نوع پروتئین حیوانی دشوار است. در این ۵ گزینه خوشمزه ماده ای وجود دارد که گیرنده ها به مغز می گویند شما گوشت می خورید اما بدن پروتئین با کیفیت بالا و به راحتی قابل هضم دریافت می کند.

برای دیدن سایر مقالات کلیک نمائید