یک آموزشگاه خوب چه امکاناتی باید داشته باشد ؟

توضیحات:

 • به نام خدا

   امکانات سخت افزاری آموزشگاه موسیقی
  یک آموزشگاه موسیقی خوب باید در محیط خود  ادوات موسیقی استاندارد داشته باشد، بخصوص ساز هایی که حمل آن ها توسط هنرجو به راحتی امکان پذیر نیست.

  مثل پیانو، درام، ویلونسل، ساز های مربوط به ارف (تیمپانی، زایلوفون، متالوفون، طبلک، دقک، بوم وکر و...) و بسیاری از سازهای بزرگ دیگر. 

  وقتی در مورد استاندارد صحبت می کنیم یعنی ساز از هر نظر( کیفیت ساز، نوع آن و کوک ساز) برای هنرجو در هر سنی مناسب باشد.

  به عنوان مثال در مورد ساز پیانو حتما باید در هنگام آموزش  از پیانو آکوستیک استفاده کرد، بخصوص برای کودکان. نخستین دلیل آن آمادگی و توانمند شدن  انگشتان هنرجویان در حال رشد بر روی کلاویه هایی است که بصورت طبیعی صدا را تولید می کنند و از کلاویه های کیبورد یا یک پیانو دیجیتال سنگین ترند. دلیل دوم شنیدن صدای طبیعی از ساز است که گوش کودک را به مرور با صداهای دارای عمق بیشتر یا همان فرکانس های فرعی بیشتر   (هارمونیک های بیشتر) حساس تر می کند که تنها در پیانو آکوستیک چنین طنینی تولید می شود.

  حال تصور کنید آموزشگاهی خود را بهترین آموزشگاه غرب تهران می نامد اما کلاس های پیانوی خود را با پیانوی دیجیتال برگزار می کند.

  یا آموزشگاهی که از بزرگترین یا بهترین بودن در تبلیغ خود استفاده می کند اما هرگز پیانوی خود را کوک نمی کند.

   

   فضای آموزشگاه موسیقی
  مهم نیست یک آموزشگاه چند اتاق دارد، بالای شهر است یا پایین شهر. بلکه آن چه حائز اهمیت است این است که:

   اتاق هایی با تهویه مناسب داشته باشد.
  کلاس ها آکوستیک مناسب داشته باشد (به طوری که صدای ساز های مختلف در هم آمیخته نشود و مزاحم تدریس استاد نشوند).
  مساحت کلاس مناسب باشد. به عبارت دیگر مساحت کلاس با تعداد هنرجویان حاضر در آن کلاس درس متناسب باشد و فضای کافی را در اختیار آنان قرار دهد.
  ظاهر اتاق مناسب باشد. مثلا اگر در آن اتاق کلاس موسیقی کودک ( اُرف) برگزار می شود به دلیل گروهی بودن و تحرک داشتن کودکان در این کلاس، باید اتاق بزرگی برای آن در نظر گرفت.
           کف اتاق بهتر است با تشک های تاتامی پوشیده باشد تا هنرجویان بدون کفش درکلاس باشند و امنیت آن ها هم در هنگام حرکت حفظ شود. اتاق بهتر است با رنگ های شاد و پر انرژی

            تزیین شود تا کودکان با عشق و علاقه ی بیشتر وارد این کلاس شوند.

   

  اامکانات نرم افزاری آموزشگاه موسیقی
   یک آموزشگاه موسیقی با کیفیت خود را موظف می داند تا در انتخاب ساز مناسب به شما و کودکتان مشاوره های کامل و درست بدهد.

  مشاوره صحیح جهت انتخاب ساز می تواند هم بصورت اختصاصی و هم در قالب کارگاه ساز شناسی  انجام شود.

  یکی از مهمترین انتخاب های زندگی هر فرد می تواند انتخاب ساز وی باشد که اگر با تحقیق و آگاهی انجام نگیرد ممکن است به سمت درستی پیش نرود. در نتیجه ممکن است زمان و هزینه، به ویژه اگر در سنین طلایی کودکی باشیم، به علت بی میلی و انگیزه کم به نواختن  ساز  هدر  رود.

  والدین یک هنر آموز باید بتوانند در فاصله های مشخصی از کیفیت پیشرفت فرزندشان آگاه باشند و بتوانند هر موقع که خواستند با استاد یا مدیر آموزشگاه در این مورد صحبت کنند.

  البته باید آگاه باشیم که  تسلط هنرجو به بسیاری ازظرافت های اجرای  موسیقی نیازمند گذشت هفته ها یا ماه هاست و قطعا بعد از هر جلسه شاید لازم نباشد که چنین دیداری صورت بگیرد.

  یکی از محاسن حضور هنرجو در آموزشگاه موسیقی  پیدا کردن دوستان هم هدف و هم سن  در محیط آموزشگاه است .

  آنها با هم دوست می شوند رشد می کنند رفیق و رقیب هم می شوند و از هم یاد می گیرند.

  یک آموزشگاه خوب با استفاده از برگزاری کنسرت های هنرجویی، کلاس های گروه نوازی، کارگاه های گروهی و... باعث ایجاد چنین فضای مثبتی در محیط خود خواهد شد.


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :