مدت زمان یادگیری تار

توضیحات:

 • به نام خدا

  تار

  از سازهای زیبای زهی و اصیل ایرانی است که در بین سازهای ایرانی از اهمیت خاصی برخوردار است هم به لحاظ صدای زیبای آن و هم به لحاظ وسعت صدایی و حجم صدای آن از این رو است که معمولا در بین ارکستر های موسیقی ایرانی و گروه ها و اجرا های مختلف جایگاه خاص خود را همیشه داشته است از سویی تکنیک های نوازندگی روی این ساز به زیبایی قابل اجرا است و نوازندگی خاص آن با مظراب حال و هوای زنده ای به فضای موسیقایی اجرا ها می بخشد.

  کلاس آموزش تار

  کلاس آموزش تار با آموزش های اصولی مسویقی و آشنایی با قوائد موسیقی آغاز می گردد و در ادامه وارد بخش های تخصصی تر می گردد برای آموزش تار در آموزشگاه موسیقی دوره های خاصی طراحی گردیده است به این ترتیب که آموزش ها از صفر تا صد و از مبتدی تا پیشرفته در آموزشگاه وجود دارد و استاد همه مراحل آمزوشی را از ابتدا به شیوه ای اصولی و طبق برنامه های خاص آموزشی پیش می برند به گونه ای که سلیقه های مختلف در نوازندگی را نیز لحاظ می نمایند و کلاس ها با شور و نشاط خاصی همراه با نوازندگی این ساز پیش می رود.

  در ادامه آموزش های تخصصی تر هنرجویان وارد گروه های موسیقی می گردند که می توانند در اجرا و کنسرت های مختلف در کنار دیگر ساز ها از قبیل سنتور ، تنبک ، دف ، ویولن و …به اجرا و نوازندگی بپردازند.

  مدت زمان یادگیری تار

  هر چند این سوالی بسیار کلی که در جواب آن مولفه های بسیاری را باید سنجید اما باید بگوییم که میزان دوره ها هم بر اساس استعداد های مختلف تفاوت دارد و هم بر اساس میزان تمرین هر هنرجو البته در این شرایط باید این را نیز در نظر گرفت که میزان تمرین را نیز علایق مختلف می تواند تحت تاثیر قرار دهد.

  اما اگر به طور کلی تر بخاهیم بگوییم برای هر کدام از بخش های یعنی مبتدی ، متوسطه و پیشرفته مدت زمانی بین یک تا سه ترم آموزشی نیاز است که همانططور که گفتیم موارد زیادی روی کمتر یا بیشتر شدن آن موثرند.

  ولی در هر صورت مهم ترین عامل همچنان میزان تمرین هنرجویان است که اگر مناسب  و به اندازه و اصولی باشد می تواند میزان پیشرفت را حتی تا دو برابر افزایش دهد و به همان میزان طول دوره را نیز کمتر می کند.

   


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :