همه چیز در مورد تجهیزات ویدئو کنفرانس

توضیحات:

 • به نام خدا

  تجهیزات ضروری برای ویدئو کنفرانس

  اگر می‌خواهید در شرکت یا کسب و کار خود از ویدیو کنفرانس استفاده کنید، قبل از هر چیز باید به کیفیت صدا و تصویر دقت داشته باشید. کنفرانس‌های ویدئویی نباید همانند تماس خانوادگی در اسکایپ یا واتساپ باشد. کیفیت صدا و تصویر باعث اعتبار سازمان شما از دید مشتریان می‌شود. به همین دلیل باید به موارد زیر اهمیت بدهید

  برای داشتن صدا و تصویر خوب باید به تجهیزات ویدیو کنفرانس توجه کنید.

  تهیه دوربین خوب برای ویدئو کنفرانس

  احتمالا برای برقراری تماس تصویری از وب کم لپ‌تاپ استفاده کرده‌اید. تصاویر وب کم کیفیت خوبی نداشته و پیکسل تصاویر کاملا مشخص است. در این شرایط بهتر است یک دوربین با کیفیت خریداری یا اجاره کنید. برای برقراری ویدیو کنفرانس و ارتباط با مشتریان بهتر است، حداقل کیفیت HD یا حتی 4K را حفظ کنید.

  دوربین‌های اتاق کنفرانس باید انعطاف‌پذیری بالایی داشته باشند. اگر به دنبال خرید دوربین هستید، باید دوربینی انتخاب کنید که زاویه دید قابل تنظیم و کنترل از راه دور داشته باشد.  

  تهیه هدفون و باند برای ویدیو کنفرانس

  شاید بتوان در میان تجهیزات ویدئو کنفرانس هدفون را نادیده گرفت. در بسیاری از مواقع بلندگوهای داخلی لپتاپ یا رایانه جوابگو هستند. اما اگر می‌خواهید در یک اتاق شلوغ با تعداد افراد زیاد جلسه داشته باشید یا در حال حرکت تماس برقرار می‌کنید، بهتر است اسپیکرهایی در اتاق کنفرانس قرار دهید تا همه صدا را واضح بشنوند.

  اگر می‌خواهید جلسات خود را به صورت لایو استریم برگزار کنید، با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند. در بزم آرا امکان لایو استریم در اینستاگرام، سایت شخصی یا آپارات وجود دارد.

  تهیه میکروفون برای ویدئو کنفرانس

  در ویدئو کنفرانس بسیار مهم است که افراد صدای شما را واضح بشنوند. شما باید با توجه به فضای خود میکروفون را انتخاب کنید. به عنوان مثال میکروفون‌های اتاق کنفرانس باید دارای برد 360 درجه باشند. این نوع میکروفون‌ها صدای افراد را از قسمت‌های مختلف اتاق دریافت می‌کنند.

  اگر قرار است ویدئو کنفرانس را به تنهایی انجام دهید، استفاده از هدست نیز جوابگو است. هدست‌ها به طور خودکار نویز پس زمینه را حذف می‌کنند؛ بنابراین اگر قرار است جلسات شما در مکان‌های شلوغ برگزار شود، بهترین انتخاب میکروفون هدست است.

  اگر تعداد افراد زیادی در جلسه حضور دارند، باید میکروفون 360 درجه صدا را از تمام زوایا دریافت کند.

  کنترل از راه دور برای ویدئوکنفرانس

  برای این که بتوانید سیستم‌های اتاق کنفرانس را بهتر کنترل کنید، احتمالا به کنترل از راه دور نیاز خواهید داشت. زمانی که بخواهید در طول جلسه صفحه نمایش را به اشتراک بگذارید یا از یک اسلاید به اسلاید بعدی بروید، باید از کنترل از راه دور استفاده کنید. اگر اجرای برنامه را به متخصصان این حوزه سپرده‌اید و تجهیزات ویدئو کنفرانس را اجاره کرده‌اید، برای کنترل بلندگوها و دوربین نیازی به کنترل از راه دور ندارید. اما اگر این کارها را باید خودتان انجام دهید، حرفه ای تر است که کنترل از راه دور داشته باشند.

  برد هوشمند برای ویدئو کنفرانس

  در جلسات حضوری وجود یک تخته سفید ضروری است. به خصوص در شرکت‌هایی که نیاز به طوفان فکری و اشتراک گذاری نظرات است. اگر شما چنین شرکتی دارید و حالا می‌خواهید جلسات خود را به صورت آنلاین برگزار کنید، می‌توانید از وایت برد الکترونیکی استفاده کنید.

  به عنوان مثال برنامه‌ای به نام Miro وجود دارد که تخته سفید مجازی در اختیار شما قرار می‌دهد. تمامی افراد حاضر در جلسه می‌توانند روی صفحه نمایش رایانه‌شان از این تخته سفید استفاده کنند و با ابزارهای خاص تصاویر ادغام می‌شود.

  چرا ویدئو کنفرانس بهترین انتخاب است؟

  امروزه دعوت تمامی افراد برای حضور در جلسه چالش بزرگی شده است. همچنین ممکن است برخی مشتریان خارج از کشور باشند و نتوانند در جلسه حضور پیدا کنند. در چنین شرایطی تماس صوتی نمی‌تواند افراد را به هدف مورد نظر برساند. ویدئو کنفرانس این شرایط را آسان کرده و با ابزارهای به روز به افراد کمک می‌کند تا جلسات خود را حرفه‌ای برگزار کنند.

  تقریبا دو سوم ارتباطات ما غیرکلامی است. در شرکت‌ها و سازمان‌ها با استفاده از ایمیل، پیام متنی یا تماس صوتی ارتباط با همکاران و مشتریان برقرار می‌شود. اما استفاده از این ابزارها زمان زیادی را از افراد می‌گیرد. در یک ویدئو کنفرانس 30 دقیقه‌ای می‌توان بسیاری از مطالب را عنوان کرد و به نتیجه رسید.

  برای ارتقا شرکت و رقابت با رقبای حرفه‌ای باید به دنبال تجهیز سالن کنفرانس و استفاده از تماس تصویری باشید.

  سخن آخر اجاره باند

  اگر می‌خواهید در کسب و کار خود موفق باشید و از رقیبان خود پیشی بگیرید، باید از تجهیزات و ابزارهای الکترونیکی بیشتر استفاده کنید. استفاده از ویدئو کنفرانس باعث ارتقا کارمندان شده و به شما کمک می‌کند تا از هر نقطه‌ای کارمندان مورد نظر خود را استخدام کنید.

  اگر می‌خواهید ویدئو کنفرانس حرفه‌ای داشته باشید، همین حالا با اجاره باند  تماس بگیرید. در اجاره باند  علاوه بر اجاره تجهیزات مورد نیاز، برنامه به طور کامل توسط متخصصان اجرا شده و پشتیبانی‌های لازم صورت می‌گیرد.


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :