ویژگی‌های آموزشگاه موسیقی خوب چیست؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  تو این مقاله میخواهیم ویژگی‌های آموزشگاه موسیقی خوب را بررسی کنیم. یکی از مسائلی که اگر به آن توجه نشود ممکن است صدمات جبران ناپذیر و اساسی به هنرجو و استعدادهای هنرآموز بزند آموزشگاه موسیقی ضعیف است.

  بارها شاهد بوده ایم که افراد به کلاس موسیقی حضوری و آموزشگاه های موسیقی معتبر رفته‌اند ولی تنها چیزی که به دست آورده‌اند هزینه های بالا و اساتیدی بوده است که بهشون به چشم کیف پول نگاه میکردن.

  یه معیاری برای ارزیابی رستوران‌‌ها هست که میگه رستورانی که هزینه ی اجارش کمتر هست، غذای بهتری دارد. البته این مثال برای همه حالت ها صدق نمیکند.

  ممکن است با یک آموزشگاه موسیقی معتبر برخورد کنید که هزینه های اضافی و جانبی زیادی دارد و پولی که باید برای اساتید هزینه کند تا کیفیت آموزش افزایش یابد، هزینه موارد ظاهری میشود. خوب ناچار باید از استاد ارزان قیمت در موسسه خود استفاده کند.

  به چند فاکتور مهم برای تشخیص آموزشگاه موسیقی خوب اشاره میکنیم که بررسی آن خالی از لطف نیست.

  سابقه تاسیس آموزشگاه موسیقی

  نکته ی مهم بعدی توجه به سال تاسیس آموزشگاه هست. آموزشگاه‌های قدیمی اعتبار بیشتری دارن و داشتن سابقه به معنی اهمیت اعتبار برای آن آموزشگاه است، پس احتمال پایین آوردن کیفیت آموزشی کمتر میشود چون از دست دادن کیفیت تدریس ضربه مهلکی به برند آموزشگاه‌های موسیقی خوب است.

  توجه به درجه کیفی موسسه‌های آموزشی

  مسئله ی بعدی درجه ی کیفی آموزشگاه موسیقی در ارشاد و اماکن است. حتما تحقیق کنید و ببینید آموزشگاه توانسته است درجه کیفی خود را بالا ببرد یا اون را حفظ کند.

  درجه کیفی هر آموزشگاه هر چند سال یکبار توسط سازمان‌های رسمی با معیار‌های سختگیرانه مورد بررسی قرار میگیرد و به روز میشود.

  آموزشگاه موسیقی زخمه از سال‌های نخست تاسیس دارای درجه کیفی الف میباشد.

  تعداد هنرجویان در جلسه آموزشی

  کلاس‌های موسیقی به صورت تکنفره و خصوصی برگذار میشوند. فقط مواقعی که آموزش ها نیاز به همنوازی با دیگر ساز ها دارد باید کلاس‌ها به صورت گروهی برگذار شوند.

  یا اگر آموزشگاه قصد دارد جلساتی برای کنسرت‌‎های آموزشی برگذار کند کلاس‌ها به صورت گروهی برگذار میشوند.

  اگر در آموزشگاهی ثبت نام می‌کنید که جلسات خصوصی نیستند بهتر است درباره این موضوع از موسسه سوال کنید. چون کلاس‌ها عرفا به صورت خصوصی هستند. مگر قبلا ذکر شده باشد یا کلاس، کلاس همنوازی یا گروه نوازی باشد.

  توجه به متد ها و سابقه مدرسین

  متد های آموزشی و اساتید خوب بارزترین ویژگی یک آموزشگاه خوب است. این ویژگی تنها فاکتور مهمی هست که مستقیما با یادگیری شما در ارتباط است، پس به دقت آن را برری کنید.

  مهم است که بدانید آموزشگاه موسیقی از چه متدی برای آموزش استفاده میکند. گروه نوازی و کنسرت آموزشی برگذار میکند؟ دوره های کاربردی هستند؟ اساتید چند سال سابقه کار دارد؟ البته برای ارزیابی اساتید حتما و حتما مقاله‌یی با همین نام توی سایتقرار خواهیم داد. خلاصه مطالب این است که آموزشگاه موسیقی علاوه بر داشتن محیط مفرح باید بتواند مطالب آموزنده و فضای هنری را به هنرآموز القا کند.

  محیط آموزشگاه موسیقی باید حس هنری القا کند

  از دیگر ویژگی‌های مهم آموزشگاه موسیقی خوب ساختمان و محیط آرام آموزشگاه است. به خصوص برای هنرجو های کم سن و سال که دنبال شیطونی هستند. این هم نکته ی مهمی است که تشنج داخل ساختمان نباشد و محیط دوستانه باشد.

  وجود دوربین داخل واحد نشان دهنده اهمیت به حقوق مراجعه کننده است.

  دیزاین و طراحی داخلی ساختمان امر مهمی است برای مراجعه کننده زیرا نشان دهنده سلیقه و میزان اهمیت دادن مدیران موسسه آموزشی به برند خود است. البته این هزینه نباید تبدیل به تجمل گرایی شود که در قسمت قبلی توضیح دادیم که تجمل گرایی منجر به هزینه اضافی و کاهش کیفیت میشود.

  کمک در خرید ساز، از مهمترین ویژگی‌های مثبت یک آموزشگاه

  خیلی مهم است که آموزشگاه موسیقی برای خرید ساز به هنرجویان خود مشورت بدهد. معمولا هنرجویان برای خرید ساز اگر سازی را از خارج آموزشگاه تهیه کنند میبایست برای ارزیابی به استاد مراجعه کنند تا از سلامت آن مطمئن شوند.
  در ضمن هنرجو برای شروع یادگیری نیاز به کوک کردن ساز دارد. اساتید اگه بتونند با قیمت پایین تر این خدمات رو برای هنرجو فراهم کنن واقعا کمک بزرگی به هنرجویان است.

   


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :