آموزش ساز های کوبه ای سنتی(تنبک و دف)

توضیحات:

 • به نام خدا

  در موسیقی سنتی به طور عمده وقتی صحبت از ساز کوبه یی میشه دو تا ساز میاد جلوی چشم آدم.تنبک و دف که خیلی ساز های شیرین و پرکربردی هستن.بالخص تنبک.آموزش و یادگیری این دو ساز خیلی کار کلیدی چون کسی که داره ساز کوبه یی کار میکنه وظیفه ی هماهنگی تمام ساز های ارکستر رو به عهده داره.پس اگه دارید این دو تا ساز رو کار میکنید حتما باید درک خوبی از هم نوازی و ملودی پیدا کنید.لازم به ذکر هست که بگم تنبک جزو ساز های مادر است و در هنرستان موسیقی و دانشکده ی موسیقی همه باید به شکل اجباری اونو کار کنن.

  حالا که صحبت از آموزش تنبک شد باید یادی کنیم از زنده یاد حسین تهرانی.کسی که نت رو وارد تنبک کرد و مطالب پراکنده ی آموزش تنبک رو جمع آوری تنبک رو از کوچه خیابون به دربار اورد.برای شروع آموزش مسیقی سنتی و ساز های کوبه یی تنبک رو پیشنهاد میدیم و برای یادگیری تنبک هم کتاب نارنجی حسین تهرانی رو.که هم کتاب ساده و پر مطلبیه و هم کوتاه و شیرین.

  منظور از ساز کوبه یی چیست؟

  چون ساز های کوبه یی صدا های بیت (دو،رِ،می،فا،سل،لا،سی) رو ندارن و فقط با استفاده از ضربه نقاط مختلف پوست همراه با نت سکوت ریتم ایجاد میکنند. بهشون میگن کوبه یی(فقط مورد ک.بش قرار میگیرن).

   


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :