10 تا از سخت ترین سازهای موسیقی از لحاظ یادگیری کدامند؟

توضیحات:

 • به نام خدا

   

  10- درام Drums

   

  درام-طبل- جزء ابزارهای موسیقی ضربه ای است. آنها حداقل یک پوسته دارند که پوسته ی درام-drum skin- نامیده میشود. طراحی اولیه ی درام بدون تغییر مانده است و قدیمی ترین ابزار موسیقی جهان است. Diembe نوعی درام است که میتوان با یک درامر آن را نواخت در حالیکه انواع دیگر مثل bongo drums و timpaniبه 2 یا چند نوازنده نیاز دارد. نوازنده های جاز، درام هایی را ترجیح میدهند که تکان و طنین بالایی داشته باشد درحالیکه نوازنده های راک، درام هایی را ترجیح میدهند که صدای بلند وخشکی داشته باشد. قرن ها پیش از درام حتی در مراسم مذهبی نیز استفاده میکردند.

  point ico   مدت زمان یادگیری متوسط: حدود 18 ماه

  9-آکاردئون ACCORDION

   

  آکوردئون یک ساز بادی شستی‌دار با سطح مورب متحرک در دو طرف و بدنه فانوسی است. این ساز جزء ابزارهای موسیقی با حالت جعبه ای است، و همچنین به عنوان squeezebox نیز شناخته میشود. این ساز را نوازنده بین دو دست خود می‌گیرد که در میانهٔ آن، مجاری هوایی قرار دارند که با باز و بسته شدنشان توسط نوازنده، صدا تولید می‌شود. در یک سمت صفحه ‌کلید کوچکی تعبیه شده‌است که کلیدهای آن وظیفه کنترل ورود هوا به مجاری را دارند و در سمت دیگر جعبه طنین قرار دارد که آن نیز معمولاً دکمه‌های مخصوص خود را دارد. آکاردئون در اروپا، شمال و جنوب آمریکا معمولا در موسیقی folk استفاده میشود. این وسیله همچنین به عنوان ابزار انفرادی یا به همراه موسیقی کلاسیک استفاده میشود. قدیمی‌ترین نام این ساز هارمونیکا است که یک اسم یونانی و به معنی هارمونی موسیقیایی میباشد.

  point ico   مدت زمان یادگیری متوسط: حدود 20 ماه

  8-گیتار کلاسیک CLASSICAL GUITAR

  گیتار کلاسیک یک گیتار چوبی آکوستیک است که در موسیقی کلاسیک استفاده میشود. این جزء خانواده گیتار است و 6 سیم دارد. گیتارهای کلاسیک مثل گیتارهای مدرن امروزی ساخته میشوند اما همچنان میتوانیم انواع تاریخی آن را که شبیه گیتارهای رمانتیک باستانی فرانسه و ایتالیا است، پیدا کنیم. برای ساختن سیم گیتارهای کلاسیک از پلیمرهایی مانند نایلون استفاده میشود. این وسیله را luthier Antonio Torres Jurado اسپانیایی در قرن 19 طراحی کرد که به گیتارهای مدرن امروزی تبدیل شد. گیتارهای فلامنکو معروف که رقص جهانی را شکل داد، از گیتارهای کلاسیک منشا گرفته است. اولین گیتار کلاسیک در 4 قرن پیش اختراع شد و ترکیبی از گیتارهای lute, vihuela و the baroqueبود.

  point ico   مدت زمان یادگیری متوسط: حدود 22 ماه

  7-پیانو piano

   

  پیانو با استفاده از یک صفحه کلید نواخته میشود و بطور گسترده در موسیقی کلاسیک و جاز بصورت تک نفره- در خانه و برای آهنگ سازی و تمرین استفاده میشود. sound board و سیم های فلزی توسط یک جعبه ی چوبی محافظت میشوند. در حقیقت پیانو یکی از معروف ترین ابزار موسیقی در جهان است که نام آن مخفف کلمه ی ایتالیایی pianoforte است که این کلمه از دو قسمت شامل: پیانو به معنی ملایم و فورته به معنی صدای بلند –رسا- تشکیل شده‌است و به خوبی منعکس‌کنندهٔ توانایی این ساز در تولید شدت‌های گوناگون صدا می باشد.

  point ico   مدت زمان یادگیری متوسط: حدود 22 ماه

  6-چنگ Harp

  چنگ یک ابزار موسیقی چند رشته ای است که به دسته ی chordophoneها-ابزارهای سیمی- تعلق دارد و سازی مثلثی شکل است که از جنس چوب میباشد. این ساز در اندازه‌های مختلفی وجود دارد و بنابر اندازه ساز، می‌تواند از ۱۹ تا ۴۷ سیم داشته باشد. چنگ‌هایی که دارای پدال می‌باشند معمولاً ۴۰-۴۷ سیم دارند به نام -Pedal Harp- شناخته می‌شوند. نایلون، سیم یاابریشم برای ساخت رشته های چنگ استفاده میشود. بسیاری از آهنگ سازان کلاسیک و باروک مثل Mozart و Dussek از چنگ به عنوان یک ساز انفرادی در کنسرت ها و ارکست ها استفاده میکردند. Casper Reardon جزء اولین هارپیست های شناخته شده در نواختن جاز بود. پیشرفت های منظم در طراحی، باعث شد که هارپ راه خود را در موسیقی مدرن پیدا کند.

  point ico   مدت زمان یادگیری متوسط: حدود 22 ماه

  5-نی انبان bagpipe

   

  نی انبان جزء ابزار موسیقی aerophone است که نی های محصوری در آن قرار گرفته است. این وسیله از زمان اختراعش یک موسیقی مهیج در اروپا، قفقاز، اطراف خلیج فارس و شمال افریقا ایجاد کرده است. نی انبان 9 نوت دارد که باید در فشار ثابت نواخته شود. اگرچه تاریخ دقیق پیدایش نی انبان ناشناخته است اما گفته شده‌است که بابِلی‌ها در ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد نی انبان داشته‌اند.

  point ico   مدت زمان یادگیری متوسط: حدود 24 ماه

  4-ابوا OBOE

   

  ابوا ساز بادی چوبی دو قمیشی یا از مواد مصنوعی است که معمولاً در موسیقی کلاسیک غربی بکار می‌رود. ابوا سوپرانو تقریباً دارای ۶۵ سانتی‌متر طول، کلیدهای فلزی و سوراخ‌های مخروطی شکل است که با دمیدن در آن صدا تولید می‌شود. در گذشته این ابزار با نام های hautbois, hoboy یا French hoboy خوانده میشد. در میان انواع گوناگون سازها ابوا به دلیل صدای نافذ و مشخص آن، به راحتی قابل شنیدن است. نی به دلیل تاثیر زیادی که بر تولید صدا میگذارد، مهمترین قسمت ابوا میباشد.

  point ico   مدت زمان یادگیری متوسط: حدود 24 ماه

  3-ارگان Organ

   

  ارگان یک ابزار موسیقی با صفحه کلید است و از یک یا چند قسمت تشکیل شده است که هرکدام کیبوردهای مختلفی دارند و با دست ها یا پاها نواخته میشود. ارگان یک قطعه ی هنری نسبتا قدیمی است که تا قبل از انقلاب صنعتی به عنوان یکی از پیچیده ترین ابزارهای مکانیکی دست ساز انسان شناخته میشد. ارگان قلب و روح سنت موسیقی غرب بوده است. یکی از ویژگی های برجسته ی این ساز، توانایی آن برای تولید کوچکترین صداها تا قدرتمندترین آن است. پس تعجبی ندارد که Wolfgang Amadeus Mozart ارگان را شاه ابزارهای موسیقی نامید!

  point ico   مدت زمان یادگیری متوسط: حدود 26 ماه

  2-کر French horn

   

  کر سازی از خانواده سازهای بادی برنجی است. این ساز از لوله‌ای نسبتاً طولانی درست می‌شود که برای سادگی دست گرفتن و نواختن آن را به صورت مارپیچ خم می‌کنند.کلیدهائی برای کوتاه و بلند کردن طول لوله نیز روی آن نصب شده‌است. زیری و بمی نت‌ها در این ساز توسط فشار هوایی که وارد دهانه شده و کلیدهایی که به دریچه‌ها و لوله‌ها متصل هستند، ایجاد می‌شود. همچنین این زیری و بمی نت‌ها را می‌توان با قرار دادن دست بر روی بخش زنگ مانند ساز تنظیم کرد.قطر لوله این ساز مانند کورنت یا ساکسوفون به‌تدریج گشاد می‌شود، یعنی لوله آن در نزدیک دهنی باریک است و به طرف انتهای ساز گشادتر می‌شود.

  point ico   مدت زمان یادگیری متوسط: حدود 27 ماه

  1-ویولن violin

   

  ویولن کوچک‌ترین عضو سازهای زهی-آرشه‌ای است. ویالونیست ها برای نواختن از یک آرشه که بر روی زه کشیده میشود استفاده میکند. ویولن توسط luthier-اولین کسی که ویولن را ساخت-از چوب های مختلفی ساخته شده است و رشته های آن از سیم های مصنوعی یا فولادی ساخته میشوند. با توجه به ریشه ی باستانی، نوازندگان از ویولن برای نواختن انواع مختلف موسیقی مثل کلاسیک، جاز، فولک و راک و… استفاده میکردند.


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :