زایلوفون چیست ؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  زایلوفون

  زایلوفون سازی است که معمولا در خانواده سازهای کوبشی قرار می گیرد اما در اینگونه ساز ها نحوه صدا دهی و اصلا خود ساز با دیگر سازهای کوبه ای متفاوت است چرا که در این ساز هر چند که به وسیله ضربه صدا تولید می شود اما صدایی که تولید می شود فقط یک صدای صرف برای تولید ریتم نیست بلکه هر یک نت مشخصی را اجرا می کند که نحوه ایجاد آن ار در ادامه خواهیم گفت.

  زایلوفون از یک سری تکه چوب تشکیل شده که با اندازه های مختلف در کنار یکدیگر چیده شده اند هر یک از این چوب ها حود نماینده یک نت خاص است که به این ترتیب با ضربه ای که توسط مظراب به چوب ها وارد می شود صدای آن نت به وجو می آید و نوازنده می تواند قطعه خود را اجرا نماید.

  موسیقی کودک

  البته زایلوفن سازی است که مختص سن خاصی نیست اما به دلیل ساختار ساده و ملموس آن و همین طور به دلیل نوازندگی ساده آن معمولا در موسیقی کودک بسیار مورد توجه است به ترتیبی که جزء اولین ساز هایی است که در موسیقی کودک به کودکان آموزش داده می شود.

   

  مدل های کوچک تر آن برای استفاده کودکان به شکل های مختلف تولید شده است که بسیار کوچک و سبک و قابل حمل می باشد و کودکان می توانند ارتباط خوبی با آن برقرار کنند معمولا با نام بلز شناخته می شوند.

   


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :