انواع بلندگوها از لحاظ فنی

توضیحات:

 • به نام خدا

  در بیشتر موارد ، بلندگوها بر اساس درایوهایی که دارند دسته بندی می شوند و سایر متغیرهایی که منحصر به فرد بودن آنها را مشخص می کند.

  که کاملاً فنی است ، بنابراین قبل از ورود به دنیای واقعی بلندگوها ، در اینجا مروری کوتاه بر دنیای باندها و بلندگوها داریم. در اینجا لیستی از انواع بلندگوها با اصطلاحات فنی تری که امروز می توانید در بازار تهیه کنید وجود دارد.

  بلندگوهای داینامیک یا پویا

  این نوع از بلندگوها از متداول ترین انواع بلندگوها است و آنها معمولاً بلندگوهای غیرفعال هستند. آنها می توانند یک یا چند درایور ووفر (دارای صدای کوتاه و گرفته) داشته باشند.

  همچنین برای تولید صدایی با فرکانس پایین شناخته شده اند. در برخی موارد ، بلندگوهای حرفه ای ممکن است درایورهای عقب داشته باشند تا صدای تولید شده را تقویت کنند.

  اسپیکرهای ساب ووفر

  این نوع بلندگو دارای یک درایو ووفر بزرگ است و اغلب در محفظه ای که شامل یک درگاه باس برای تولید صدا با فرکانس پایین است قرار می گیرد.

  آنها همچنین می توانند برای افزایش باس از بلندگوهای دیگری نیز مورد استفاده قرار گیرند بدون اینکه لزوما کیفیت صدا به خطر بیفتد.

  بلندگوی شیپوری یا هورن

  این بلندگو ها با بلندگوهای دینامیکی شباهت هایی دارند ، از جمله نحوه قرارگیری درایورها در یک ساختار راهنمای موج. با این نوع بلندگوها است که کاربران می توانند از خصوصیات یک بلندگو که شامل حساسیت و انتقال صدا در مناطق وسیع است بهره مند شوند.

  باندهای الکترواستاتیک

  اسپیکرهای الکترواستاتیک می توانند برای هر کسی که به دنبال صدای واضح و دقیق است ، یک انتخاب عالی باشد. این بلندگوهای دیافراگم دارای یک درایو و غشای ریز هستند که روی دو صفحه پنل رسانا قرار می گیرند.

  آنها منبع تغذیه خارجی دارند و همیشه به پریز برق متصل می شوند. در بیشتر موارد ، بلندگوهای الکترواستاتیک برای فرکانس های بالا مورد استفاده قرار میگیرند و وقتی به دنبال انواع بلندگو با فرکانس پایین هستید ، ایده آل نیستند.

  بلندگوهای مغناطیس تخت

  به جای دیافراگم ها ، بلندگوهای مغناطیسی مسطح از یک نوار فلزی نازک استفاده می کنند ، و برخلاف بلندگوهای الکترواستاتیک برای کار به منبع تغذیه خارجی احتیاج ندارند.

  اگر از این نوع بلندگو ها به خوبی مراقبت شود می توانند کاربردی زیادی نیز برای شما داشته باشند و برای مدت طولانی دوام آورند.


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :