یک کلاس موسیقی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  آموزش و یادگیری موسیقی پروسه ای زمان‌بر بوده و نیازمند صرف وقت طولانی و مستمر است یکی از سوالاتی که در زمینه آموزش موسیقی وجود دارد، این است که یک کلاس موسیقی مفید و بهینه باید چند ساعت و یا دقیقه باشد و اساسا در کلاس‌های موسیقی چگونه به هنرجو آموزش داده می‌شود، آیا تمام وقت کلاس به آموزش تئوری موسیقی می‌گذرد؟ یا این‌که استاد هنرجو را با سازش بیشتر آشنا کرده و تکنیک‌های نواختن را به او می‌آموزد؟ ما در این مقاله قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم و به شما بگوییم که بهترین و کاربردی‌ترین کلاس موسیقی چند دقیقه است و در آن چه چیزهایی به هنرجو آموزش داده می‌شود و راهکارهای موفق شدن در مسیر آموزش موسیقی چیست؟

  کلاس موسیقی، متفاوت‌ترین کلاس دنیا است

  وقتی اسم کلاس درس به میان می‌آید تصور بسیاری از ما کلاسه‌ای طولانی و چند ساعته است که استاد در مقابل تخته ایستاده است و ساعت‌ها به سخنرانی می‌‎پردازد. این کلاس‌ها معمولا حالتی منفعل داشته و میزان تعامل میان استاد و شاگرد بسیار کم است.

  اما بهتر است تمام این تصورات را فراموش کنید کلاس موسیقی متفاوت‌ترین کلاس درس دنیا است. به عقیده ما کلاس موسیقی بزمی تمام عیار است که در آن هنرجو و استاد هم کیف می‌کنند هم یاد می‌گیرند. در کلاس موسیقی شما با دنیایی بکر و متفاوت آشنا می‌شوید که در هیچ‌جای دیگر نمی‌توانید پیدایش کنید. در کلاس موسیقی هنرجو و استاد به صورت فعال با یک‌دیگر در تعامل هستند و هنرجو در فضایی پویا یاد می‌گیرد، می‌نوازد و پیشرفت می‌کند.

  بهترین زمان برای برگزاری کلاس موسیقی

  همان‌طور که حال و هوای کلاس‌های موسیقی متفاوت از کلاس‌های دیگر است، مدت زمان آن نیز متفاوت است.

  با توجه به تحقیفاتی که صورت گرفته است، بهترین و بهینه‌ترین میزان برای یادگیری موسیقی یک بار در هفته به مدت ۳۰ دقیقه است. علت اصلی این موضوع این است که هنرجو باید در طول دوره یادگیری موسیقی هر نکته و تکنیک جدید را بارها و بارها تکرار کند. به همین دلیل در هر جلسه استاد موظف است تکنیک جدیدی را آموزش دهد و همچنین بررسی کند که آیا هنرجو در تمرینات هفته های گذشته به تسلط کامل رسیده است یا خیر. به دیگر سخن مهم‌ترین نکته در آموزش موسیقی تمرین مستمر هنرجو است. هنرجوی موسیقی باید با پشتکار و علاقه هر تکنیک را بارها و بارها تکرار کند تا بتواند به مهارت کامل برسد.

  چه توقعی از کلاس موسیقی داشته باشیم؟

  یکی از مهم‌ترین نکاتی که باعث پیشرفت ما می‌شود این است که بدانیم با شرکت در یک دوره چه چیزهایی یاد خواهیم گرفت در وهله اول باید سطح توقع خودمان را به سطح درستی برسانیم. باز هم تکرار می‌کنیم که یک هنرجوی موفق موسیقی باید تمرین کردن مداوم و مستمر را سرلوحه کار خود کند. در کنار این‌ها انتخاب آموزشگاه موسیقی خوب و استاد خوب هم بسیار مهم است اگر در انتخاب استاد دقت نکنید در نهایت ممکن است آموزش درست و اصولی ندیده و نتیحه مطلوبی نگیرید.

  در کنار این‌ها نقش آموزشگاه موسیقی را نمی‌توان نادیده گرفت آموزشگاه موسیقی خوب باعث ایجاد انگیزه و هیجان در مخاطب میشود و او را در مسیر رسیدن به هدفش یاری می‌کند. در نتیجه پیش از شروع آموزش هر ساز حتما به مواردی که گفته شد دقت کنید تا بتوانمدی در تصمیم‌گیری بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید

   


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :