تاثیر موسیقی بر مغز انسان

توضیحات:

 • به نام خدا

  محققان این پروژه تحقیقاتی با استفاده از یک الگوریتم یادگیری ماشینی، فعالیت مناطق متفاوت مغز را وقتی احساسات مختلف ناشی از موسیقی از یکدیگر جدا می شوند، ترسیم کردند. آن‌ها توانستند براساس فعال شدن قشر شنوایی و حرکتی، به طور دقیق پیش بینی کنند، فردی که در حال گوش دادن به موسیقی است، به موسیقی شاد گوش می دهد یا غمگین.

  گفتنی است قشر شنوایی، عناصر صوتی موسیقی مانند ریتم و ملودی را پردازش می کند. فعال شدن قشر حرکتی، احساسات حرکتی مرتبط با موسیقی را در شنوندگان ایجاد می کند. این مسئله حتی وقتی که آن‌ها در دستگاه ام آر آی نیز به موسیقی گوش می دهند، اتفاق می‌افتد 

  نتایج آزمایش ها و بررسی ها نشان می دهد که احساسات برانگیخته شده توسط فیلم ها و موسیقی تا حدی مبتنی بر عملکرد مکانیسم های مختلف در مغز است. بر این اساس مشخص شد فیلم ها بخش های عمیق تر مغز را که احساسات را در موقعیت های واقعی زندگی تنظیم می کنند، فعال می سازند. گوش دادن به موسیقی به شدت تماشای فیلم، این مناطق را فعال نمی کند و فعال سازی آن‌ها احساسات ناشی از موسیقی را از یکدیگر جدا نمی کند.

  در مورد احساسات ناشی از تاثیر موسیقی بر مغز باید در نظر داشت که آن‌ها بر اساس ویژگی های صوتی موسیقی بنا شده و توسط تأثیرات فرهنگی و خاطرات شخصی شکل گرفته اند.


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :