چگونه به سرعت آهنگسازی حرفه ای شویم؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  Anders Ericsson

  او متخصص برجسته جهانی در یادگیری و عملکرد نخبگان است. او با مطالعه قهرمانان شطرنج، نوازنگان ویولن، ستارگان ورزش و اساتید حافظه نامی برای خود دست و پا کرده است.

  او به تازگی با Robert Pool، نویسنده مشهور علم، فناوری و پزشکی همکاری کرده است تا کتاب خارق العاده ای را به نام Peak تألیف کند. این کتاب آخرین یافته های جدید دانش فنی را توضیح می دهد (بسیار به کار تولید کنندگان موسیقی می آید).

  شاید نام قانون 10 هزار ساعت را شنیده باشید. در این قانون آمده است که تنها راه برای استاد شدن در چیزی تمرین 10 هزار ساعته آن است.

  Anders Ericsson دانشمندی است که تحقیقاتی در مورد قانون 10 هزار ساعت را انجام داد. Peak  توضیح می دهد که این اصلاً یک قانون نیست. بلکه ناشی از درک نادرست از تحقیقات Anders بود (Malcolm Gladwell، نویسنده معروف این عبارت را ابداع کرد).

  با توجه به این که Anders متخصص برجسته‌ای در یادگیری و عملکرد نخبگان بود، تصمیم گرفتم با او مصاحبه کنم که چگونه تحقیقاتش را برای بهبود تولید موسیقی الکترونیکی به کار بگیرم.

  این مقاله درباره آن مصاحبه و نحوه استفاده از استراتژی های Anders در تولید موسیقی الکترونیکی است.

  با استراتژی های یادگیری Anders Ericsson چه پیشرفتی را می توانید انتظار داشته باشید؟
  آهنگی در January 2016 ساختم. مدت کوتاهی پس از شروع تولید بود. یه سری مشکلات داشتم. وکال ها به درستی پردازش (یا ضبط) نشدند. فرکانس های پایین بد بودند. چشم انداز کلی آهنگ خسته کننده بود. میکس به کار زیادی نیاز داشت.

  کارها برای انتشار عمومی در YouTube یا هر جای معتبر دیگری خوب نبود.

  14 ماه بعد، مارس 2017 آهنگ دیگری ساختم که تفاوت بسیاری با نمونه های قبلی داشت و بهتر شده بود. به بیانی دیگر اگر از روش یادگیری درست پیروی کنید، برای ساختن موسیقی حرفه ای نیازی به 12 ساعت کار در روز و به مدت 4 سال ندارید.

  Anders در مطالعه موردی اخیر درتوضیح پیشرفت سریع من در تولید موسیقی گفت: دلیل اینکه جان در 12 ماه بیشتر از دیگران پیشرفت کرده است، رویکرد منظم و کاربردی او در یادگیری است. در این مقاله و مصاحبه با Anders Ericsson، خواهید فهمید که چگونه می توانید مانند من پیشرفت کنید، در حالی که فقط 3-4 ساعت در روز روی موسیقی کار کنید.

  چهار گام اصلی این فرآیند:
  برای آسان شدن، فرایند یادگیری را به 4 گام کوچک تر تقسیم کردم:

  • روشن سازی
  • بازدارنده‌ها
  • تمرین کاربردی و هدفمند
  • تغییر و ساماندهی

  من ابتدا فرایند 4 مرحله ای را به همراه گفته ها و بینش های از Anders توضیح می دهم و سپس چند مثال ارائه می دهم تا بدانید چگونه از آن ها در ساخت موسیقی استفاده کنید.

  تحقیقات Anders Ericsson بیشتر مربوط به مراحل 2 ، 3 و 4 است. با این حال من در مرحله 1 ، روشن سازی را اضافه کردم. زیرا مهم است که قبل از تنظیم برنامه‌ی یادگیری، مقصد خود را مشخص کنید.

  گام نخست روشن سازی
  گام نخست بسیار اهمیت دارد. اگر نمی دانید کجا می روید، یادگیری موثر نشدنی است. قبل از این که بتوانید استراتژی های یادگیری Anders را به درستی کار بزنید، باید دقیقاً مشخص کنید که در حرفه تولید موسیقی به کجا می خواهید برسید.

  چگونه تصمیم بگیرید که چه می خواهید
  در حالی که آسان به نظر می رسد اما یافتن خواسته هایتان می تواند بسیار دشوار باشد. این کار یک شبه نیست. این چیزی نیست که بتوانید فقط با خواندن یاد بگیرید. باید به گزینه های مختلف و سرانجامشان فکر کنید.

  اگر می خواهید هنرمند شوید، باید برای شهرت (با فرض موفقیت) آماده باشید. بعضی ها فقط همین را می خواهند. برخی این چنین نیستند.همچنین باید در افزایش خلاقیت و نشان دادن ویژگی هایتان پیشرفت کنید. همچنین کارهایتان را بازاریابی کنید و ارتباط برقرار کنید. شما نمی توانید فقط موسیقی بسازید و به بهترین ها امیدوار باشید.

  اگر می خواهید آهنگساز یا نویسنده برای هنرمندان دیگر باشید، می توانید از شهرت صرف نظر کرده و فقط در استودیو کار کنید. با این حال به درجه اجرا و برگزاری کنسرت نخواهید رسید. برخی افراد می خواهند اجرا کنند. برخی ها هم نمی خواهند.

  اگر می خواهید مهندس میکس یا مسترینگ باشید و برای سایر تهیه کنندگان، هنرمندان، برچسب ها کار کنید می توانید تمام وقت خود را روی کنکاش و آزمایش میکس و نرم افزار کنید. اگر به عنوان مهندس در استودیوی دیگران کار می کنید می توانید بر ساخت میکس و مسترهای خوب تمرکز کنید. اگر می خواهید استودیوی خود را داشته باشید یا مستقل باشید برای جذب مشتری باید بازاریابی را مطالعه کنید. قبل از تصمیم گیری در مورد آنچه می‌خواهید باید درباره‌ی مسیر کاریتان فکر کنید. وقتی به این موضوع فکر می کنید، باید جوانب مثبت و منفی هر مسیر و همچنین عواقب و معاملات هر کدام را در نظر بگیرید.

  این یک مرحله هیجان انگیز است. این که بدانید شما چه می خواهید. زندگی رویایی شما چیست. و سپس بفهمید چگونه آن را بسازید. هیچ راهی میانبری برای یافتن آن وجود ندارد. راه هر کس متفاوت از دیگریست. پیاده روی طولانی و حرف زدن با خودم را دوست دارم. همه آن ها و همچنین شرح حال نویسی به من در بهتر اندیشیدن کمک می کند. پیاده روی طولانی ، صحبت با خود و نوشتن نیز ممکن است به شما کمک کند. یا شاید موج سواری را ترجیح می دهید، یا صحبت با دوستان، یا چیز دیگری.

  اگر با این مرحله مشکل دارید، توصیه می کنم کتاب Principles از Ray Dalio را مطالعه کنید.

  پیش از برداشتن گام دوم مشخص کنید که با حرفه موسیقی به کجا می خواهید برسید. وقتی به روشنی هدفتان در موسیقی را یافتید، زمان آن فرا رسیده است که دریابید چه بازدارنده هایی بر سر راه شما قرار دارند.

  گام دوم، بازدارنده‌ها

  هنگامی که هدفی را انتخاب کردید باید بدانید چه چیزی بین شما و هدفتان ایستاده است. اگر ندانید با چه بازدارنده‌هایی روبرو می شوید نمی توانید به درستی تمرین کنید. شما می توانید ایده های Anders Ericsson  را در مورد تمرین کاربردی و هدفمند کار بزنید و بازهم شکست بخورید. کار هایی می کردید که در جهت هدفتان نبوده است. اگر می خواهید یک هنرمند شناخته شده باشید و در جهان گشت و گذار کنید. باید بسیار بیشتر از ساخت موسیقی کار کنید. به ویژه در آغاز مانند شبکه سازی با مدیران، برچسب ها اقراد موثر، مدیریت حضور در رسانه های اجتماعی را دنبال کنید. این مربوط به همسو کردن برنامه روزانه و تمرین به سمت هدف است.

  چگونه بفهمید چه بازدارنده‌هایی را باید پشت سر بگذارید بهترین راه برای یافتن بازدارنده‌ها هم اندیشی با استاد یا مربی است.

  در مصاحبه ما ، Anders Ericsson توضیح می دهد:

  وقتی استادی داشته باشید که شما را راهنمایی و به رسیدن به تغییرات لازم هدایت می کند، تمرین کاربردی و هدفمند انجام شده است. این موثرترین راه برای سرآمدشدن بین دیکران است. باید کسی در صنعت موسیقی باشد که این راه را پیش تر پیموده یا با افراد این چنینی کار کرده است. دلیل این که باید افرادی را پیدا کنید که این کار ها را پیش تر انجام داده‌اند یا با این افراد کار کرده‌اند، این است که سرانجام هر راه و روشی که شما در پیش گرفته باشید را می دانند.

  چگونه یک استاد خوب پیدا کنیم

  چگونه استاد خوب را تشخیص دهیم؟ استاد خوب کسی است که بتواند بر دانش آموزان تأثیر بگذارد. استادان خوب می دانند چگونه نتیجه بگیرند. آن ها همیشه آدم های سرگرم کننده، با حال و یا حتی شناخته شده نیستند. برتری آن ها در روش یادگیری و بهبود است.

  خبر خوب این است که برخلاف تصور بیش تر مردم یافتن استاد خوب آسان است.

  من با پیشنهاد کمک به چندین استاد تولید موسیقی در بازاریابی آثارشان توانستم راهنمایی های زیادی بگیرم. به جای درخواست برای آموزش رایگان (یا پولی)، ابتدا به آن ها کمک کردم (با استفاده از یکی از مهارت هایم به عنوان صاحب کسب و کار) و سپس پرسیدم آیا به من آموزش می دهند.

  این معامله‌ای دوسر برد است. شاید شما نتوانید مانند من به کسی در زمینه بازاریابی کمک کنید اما حتما کاری هست که از دستتان بر بیایید. به عنوان مثال خیلی ها سرشان شلوغ است. کار های زمانبرشان را بیابید و پیشنهاد انجام دادنش برای آن ها را دهید. این ترفندی است که به آن ها نزدیک تر شوید. از آن ها نخواهید که وظایفی را برای شما در نظر بگیرند، زیرا به تلاش آن ها نیاز دارد.

  ابتدا اگر می توانید با آن ها در ارتباط باشید و چت کنید. با ظرافت سعی کنید دریابید که با چه مشکلاتی رو به رو هستند و در چه موردی نیاز به کمک دارند.

  شاید آن ها به کسی نیاز داشته باشند که رسانه های اجتماعی را برای آن ها مدیریت کند.

  شاید برای وب سایت خود نیاز به محتوای عالی داشته باشند.

  برای مثال همین مقاله! Sam معمولاً مقاله های نویسندگان دیگر را ارسال نمی کند، اما او برای من استثنا قائل شد. زیرا من آن را معامله ی دوسر برد کردم. او محتوای فوق العاده ای دریافت می کند که به خوانندگانش کمک می کند. Anders Ericsson  برای کتابش نیاز به تبلیغات و خوانندگان جدیدی دارد. شما نیز یاد می گیرید که چگونه موسیقی بهتری بسازید.

  پس از مدتی کار با استاد ، در نهایت از توانایی های آن ها پیشی خواهید گرفت.

  آیا پول کلاس های آموزشی را دارید؟

  اگر می‌خواهید برای آموزش هزینه کنید گزینه های زیادی دارید:

  دوره‌ی 8 هفته‌ای Hyperbits

  مربیگری Basskleph

  مشاوره با مربیان Pyramind

  گزینه سوم Pyramind شایسته ذکر ویژه است.

  Pyramind یکی از برترین مدارس تولید موسیقی الکترونیک در جهان است. دوره های آن ها گران است. به عنوان مثال، دوره تولید موسیقی الکترونیکی 21،995 دلار است.

  اما اگر 22 هزار دلار برای شرکت در یک دوره آموزشی نداشته باشید چطور؟

  می توانید برای یک جلسه مربیگری 1 ساعته با هر کسی و کم تر از 100 دلار ثبت نام کنید. من این هفته برای یک جلسه مربیگری با Matt Donner مربی تئوری و آهنگسازی موسیقی Pyramind با 60 دلار ثبت نام کردم. ما قصد داریم یکی از آهنگ های اخیرم را مرور کنیم و اشتباهات را بیابیم. تا بدانم که در ماه های آینده روی چه چیزی باید تمرکز کنم.

  به نظر من، این برای 4 گام و تمرین هدفمند Anders Ericsson  ایده آل است. زیرا با کم تر از 100 دلار می توانید بازخورد متخصصان را در مورد بازدارنده‌ها دریافت کنید.

  Sound producer’s studio for audio records, broadcasting, mixing music with professional dj’s equipment

  اگر 100 دلار یا کسی را نداشته باشید که برای دو سر برد متقاعد کنید چطور؟

  SubmitHub  را امتحان کنید.

  SubmitHub وب سایتی فوق العاده است که آهنگ هایتان را به کانال های YouTube ، کانال های Soundcloud ، برچسب ها، وبلاگ های موسیقی و موارد دیگر ارسال کنید. هزینه 1 دلار برای هر سایت/کانالی که ارسال می کنید، با تخفیف های کوچک در صورت هزینه بیشتر (من معمولاً 40 دلار برای ارسال به 50 سایت/کانال پرداخت می کنم). آن ها 310 وبلاگ و برچسب فعال دارند و میانگین میزان پاسخگویی 68 درصد است.

  بنابراین به ازای هر 10 ارسال ، 6-7 بازخورد درباره‌ی خوبی و بدی های آهنگتان دریافت خواهید کرد.

  به نظر من بهترین قسمت همان  SubmitHub بازخورد است. هر بازخورد تنها یک جمله است اما هنگامی که با هم و به عنوان پاسخ عمومی بازار به آهنگ مشاهده می شوند، میزان خوب یا بد بودن آهنگ و جاهایی که نیاز به تلاش بیش‌تر دارند را می یابید.

  من به تازگی آهنگی به نام Your Face فرستادم که در آن خوانده‌ام. به لطف SubmitHub ، خیلی سریع متوجه شدم که خوانندگی من هنوز به اندازه کافی خوب نیست. در حالی که کیفیت ساخت خوب اما بسیار پیش پا افتاده بود. اکنون می دانم که باید پیچیدگی آهنگ را افزایش دهم و همچنین در خوانندگی بیش تر پیشرفت کنم.

  بدون این بازخورد ممکن بود روی چیز دیگری مانند طراحی صدا تمرکز کنم که آهنگ بعدی من را بهتر نمی کرد. شاید ماه ها روی طراحی صدا برای قطعه بعدی کار می کردم و بعد متوجه می شدم که هیچ کس اهمیتی نمی دهد. زیرا صدایم هنوز به اندازه کافی خوب نبود و تولید هنوز بسیار ساده بود. بنابراین بازخورد سازنده ضروری است.

  پیش از برداشتن گام سوم، مربی پیدا کنید یا از خدماتی مانند SubmitHub استفاده کنید. تا دریابید چه چیزی بین شما و هدفتان ایستاده است. هنگامی که بازدارندهایی را یافتید می توانید از تمرین کاربردی و هدفمند استفاده کنید.

  گام سوم، تمرین کاربردی و هدفمند

  هنگامی که می دانید چه می خواهید (روشنایی) و چه چیزی بر سر راه شما قرار دارد (بازدارنده‌ها)، باید بر رفع آن ها (تمرین کاربردی و هدفمند) تمرکز کنید. هرچه بازدارنده های بیشتری برداشته شوند، به هدف خود نزدیک می شوید.

  این جاست که تمرین کاربردی و هدفمند Anders Ericsson  به کار می آید.

  ایده پشت تمرین کاربردی و هدفمند بسیار ساده است. با استفاده از بازخورد کوتاه و پاسخگو، نقات ضعف در مهارت های خاص به طور ساماندهی شده یافت و بهبود پیدا می کنند. پیچیده شد؟ بیایید آن را بررسی کنیم.

  چگونه تمرین کاربردی و هدفمند داشته باشیم؟

  همه تمرینات برابر نیستند.

  اولین نوع تمرین مدت زمانیست که روی فعالیتی خاص گذاشته شده است. خیلی ها تصور می کنند که هر چه زمان بیش تری برای انجام کاری خرج کنند در آن بهتر می شوند. اما حقیقت چیز دیگریست.

  دیدگاه Anders Ericsson :

  بسیاری  معتقدند که اگر به انجام کاری ادامه دهید خود به خود در آن بهتر خواهید شد. با این حال بهتر نمی شوند. آن ها با تجربه تر می شوند. مشکل این است که تجربه بیشتر با مهارت یا تسلط بیشتر برابر نیست.

  به بیان دیگر اگر می خواهید در تولید موسیقی بهتر شوید، فقط ساختن موسیقی بیشتر کافی نیست. Anders Ericsson در کتاب Peak توضیح می دهد که تمرین هدفمند در مرحله بعد قرار می گیرد. تمرین هدفند شامل تعیین اهداف تعریف شده، مشخص شده و تمرکز و سخت کوشی برای دستیابی به آن هاست. برای تولید موسیقی مانند آموزش ها و دوره ها و تلاش برای بهتر شدن است. اگرچه خوب به نظر می رسد اما تمرین هدفمند، کاربردی نیست. بهتر از وقت گذرانی پای رایانه برای ساختن موسیقی است، اما موثرترین روش برای یادگیری نیست.

  آن جاست که تمرین کاربردی و هدفمند به وجود می آید.

  تمرین کاربردی و هدفمند با تمرین صرفا هدفمند متفاوت است. زیرا نیاز به زمینه مناسب (با دانش گسترده ای در مورد چگونگی آموزش و پیشرفت برترین ها) و همچنین مربیانی دارد که می توانند شما را در این مسیر راهنمایی کنند.


 • تهیه و تنظیم توسط اجاره و کرایه باند
  تماس : 09123722683- 021 44285741
  انتشار مطلب در :